Ezt olvasta már?


Új vonat köti össze hazánkon keresztül Kolozsvárt és Bécset

Vasárnap lép életbe a MÁV-START 2018/2019-es menetrendje, amelynek egyik fontos újdonsága, hogy az utasok a nemzetközi összeköttetésben egy új járattal, a Transilvania EuroCity-vel utazhatnak a Kolozsvár–Budapest–Bécs vonalon.

A nemzetközi kínálat változásai közül kiemelhető, hogy a Transilvania EuroCity révén új összeköttetés valósul meg Bécs, Budapest és Románia második legnagyobb városa, Kolozsvár között. A járat egyúttal közvetlen kapcsolatot teremt Kelet- és Északnyugat-Magyarország között is. A vonaton első és másodosztályú klímás kocsikkal utazhatnak, a kocsikat a MÁV-START és a román vasúttársaság, a CFR Călători közösen biztosítja. A Transilvania Eurocity Kolozsvárról 7:35-kor indul, Budapest-Keletibe 14:20-kor fut be, 14:40-kor megy tovább Bécsbe, ahová 17:21-kor érkezik. Bécsből 10:42-kor startol, a Keletibe 13:19-kor érkezik, onnan pedig 13:40-kor megy tovább – Nagyvárad érintésével – Kolozsvárra, ahová helyi idő szerint 22:25-kor érkezik.

A vonat menetideje versenyképes a közúti közlekedésével. A MÁV-START járműfejlesztései révén a közeljövőben tovább korszerűsítik a vonatban felhasznált kocsikat is. A vonatra a MÁV-START kedvezményei érvényesek: Bécsbe 13, Kolozsvárra 15 eurótól kínálunk jegyeket, és kedvező gyermekjegyekkel, kirándulási ajánlatainkkal is várjuk a családokat.

 

A Bécs–Kolozsvár összeköttetés létrehozásánál az érintett vasúttársaságok üzleti célja az volt, hogy a teljes rendszert, a belföldi közszolgáltatási igényeket a lehető legjobban kiszolgálva, de üzleti filozófia alapján működtessék. A Bécs–Budapest csúcsidei vonatkínálat bővítése is fontos a szolgáltatásokban, többek között egy új vonat indítása Bécsből a legzsúfoltabb railjetek mentesítésére 10:40-kor; visszaútban, Budapestről szintén a legkihasználtabb railjet mentesítésére 14:40-kor. Az új vonatpár beállítása utasforgalmi okok miatt is indokolt volt.

 

A vonatok menetrendje itt olvasható: https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/upload/page/transilvania_budapest_-_bucuresti_-_budapest_20181109.pdf

 

2018/2019. évi menetrend már letölthető és megtekinthető a MÁV-csoport honlapján, a www.mavcsoport.hu oldalon, a Belföldi utazás/Menetrendek, illetve Nemzetközi utazás/Menetrendek menüpontokban, továbbá az internetes menetrendi keresőben, illetve a Vonatinfó mobiltelefonos applikációban.

Bővebb tájékoztatást a MÁVDIREKT telefonos ügyfélszolgálat +36 (1) 3 49 49 49-es telefonszámán is kérhetnek az utasok. Telekom-hálózatból hívhatják a +36 (30) 499 4999-es, Telenor-hálózatból a +36 (20) 499 4999-es, Vodafone-hálózatból pedig a +36 (70) 499 4999-es számot is.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Swarzenegger lerántotta a leplet a hálószobatitkairól

A Terminátor színésze a megszokott rend és a megszokott életet éli, és sosem láthatjuk, hogy bevetetlenül hagyja az ágyát. Amellett,...

Katonai invázióval fenyegette meg Magyarországot egy ukrán őrnagy

„Mit fog tenni akkor Orbán, ez a kis csahos?” – tette fel a kérdést.

Elkerülhetetlen Kína és az Egyesült Államok összeütközése, egyetlen dolgon múlhat a győzelem

Pekingben minden eshetőségre készülnek tervek, miközben Nyugaton ezen a téren komoly hiányosságok mutatkoznak.

Mesterséges intelligencia a zöldség-gyümölcs pultnál - új vásárlási élményt tesztel a SPAR

A SPAR Magyarország egy tatabányai tesztüzletében új, kamerával felszerelt, mesterséges intelligenciát alkalmazó mérleget vezetett be a...

Ezzel a trükkel több lehet a nyugdíjad, de sokan nem tudják, hogyan kell igényelni

Ez akár több ezer forint pluszt jelenthet a nyugdíjasoknak, azonban nem jár magától, igényelni kell.

A SPAR tovább csökkenti az árakat

2026. január végére a tavalyi év novemberéhez képest 27 csirkehús-termék ára mérséklődött átlagosan 10,6 százalékkal, emellett...

Megbízott a „banki ügyintézőben”, másfél milliója bánta

Ismeretlenek telefonon kerestek meg egy sajószentpéteri lakost, akik banki ügyintézőnek adták ki magukat.

Furcsán lett hivatalos a Kresz új tervezete

Immár felkerült a kormány honlapjára is.

11 éves fiú talált 48 millió éves teknősfossziliát

Egy mindössze 11 éves fiú, Touren Pope olyan felfedezést tett Wyomingban, amiről a legtöbb paleontológus csak álmodik.

Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén

Március 1-től Fumito Szakai a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.

Aki azt hitte, Lindsey Vonn az olimpia egyetlen hőse, nagyon téved

A 17 éves kölyök törött csuklóval is tarolt.

0

Sport

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

Liu Shaoang kiakadt, ezért rázta a fejét dühösen, nagyon megjárta az olimpiai döntőben

A milánói–cortinai téli olimpián rövid pályás gyorskorcsolyában kiosztották az első érmeket, a 2000 méteres vegyes váltót Olaszország nyerte.

Liverpoolban most Tóth Alex a hős, az új igazolás Robbie Keane PL-bravúrját másolta

A magyar középpályás először volt kezdő a Premier League-ben, Angliában róla is írnak.

A téli olimpia 10 legcsinosabb versenyzője

Mikor mutatnánk gyönyörű téli sportolókat, ha nem a téli olimpia ideje alatt? Megmutatjuk, hogy szerintünk kik az olimpia legcsinosabb atlétái.

A Liverpool ma olyasmire készül, amire eddig egy PL-csapat sem volt képes az idényben

Egyre nagyobb bajba kerül a Premier League-ben a címvédő, amely szégyenszemre nem áll BL-indulást érő helyen.

Belátták, mekkora sztár: Szoboszlai brutális kártyát kapott az EA Sports FC-ben

Egyre közelebb kerül a „Gullit Gang”-hez, a távoli lövőerejére hihetetlen számot kapott.

Olimpiai kilátástalanság Milánóban, 283 ezer forintért

Az első élmény mindig meghatározó, de ilyet még az ellenségünknek sem kívánunk.

Liu Shaoang egy kérdésre nem akart válaszolni a magyar médiának nyilatkozva

Kína számára hatalmas kudarc, hogy a milánói–cortinai téli olimpián a vegyes váltó döntőjében címvédőként csak a negyedik helyen végzett.

Liu Shaoang: Abszolút csalódás, ha most nem lesz olimpiai érmem

A magyar olimpiai bajnok immár a kínai csapat tagjaként az első lehetőséget nem tudta kihasználni Milánóban.

Milák Kristóf rendszeresen edz, de még nem találta meg az úszásban az élet szépségét

Az egyesülete szeretné, ha a 25 éves sportoló az úszásnak szentelné az életét.

0
0

Bulvár

Botrányos verseny a téli olimpián, a magyaroknak hátat fordító Liu Shaoang újabb kegyelemdöfést adott egykori hazájának

2022-ben döntöttek úgy a Liu testvérek, hogy hátat fordítanak Magyarországnak és kínai színekben folytatják tovább a pályafutásukat. Most olyan kegyelemdöfést adott Liu Shaoang egykori hazájának, amitől a magyar

Nem tudták megmenteni: Győrfi Pál bejelentése mindenkit sokkolt

Egy hétfő hajnali eset megrázta Budapestet és az egész országot: egy férfi, aki maga hívott mentőt rosszulléte miatt, életét vesztette, mire a segítség megérkezett.

Orbán Balázs: Megszületett a döntés Ukrajna csatlakozásáról Magyarország feje fölött

A miniszterelnök politikai igazgatója a Zelenszkij-tervre reagált.

Leállítja a levélkihordást az állami posta, innentől hiába várják majd a küldeményt

Döntésük oka, hogy a papíralapú levelezés mára gyakorlatilag összeomlott. A világ több postaszolgáltatója is hasonló válsággal küzd, miközben a privatizált szereplők gyakran hatékonyabban működnek, mint az á

Jön a 180 fokos fordulat az Epstein-ügyben? Kulcsfontosságú szereplő törheti meg hamarosan a hallgatást

Kegyelmi döntés fejében hajlandó beszélni Jeffrey Epstein börtönbüntetését töltő egykori barátnője - közölte Ghislaine Maxwell ügyvédje hétfőn, miután a Kongresszus alsóházában a felügyeleti bizottság ál

Sorra dobálják ki a laminált padlót és parkettát, ez az új őrület sokkal sikeresebb

Pár éve még csarnokokban és garázsokban volt otthon, most viszont egyre több szerb lakásban tűnik fel a nappaliban is. Az ipari padló azért szorítja háttérbe a parkettát, mert modern hatást ad, bírja a mindennapoka

Liu Shaoang a bukás után sokatmondó üzenetet küldött, a kínaiak nyomozni kezdtek + videó

Kínának még nincs aranyérme a milánói–cortinai téli olimpián, csupán egy ezüstje és egy bronza, s a 14. helyen áll az éremtáblán.

0