Ezt olvasta már?


Tóth Bertalan: Orbán megbélyegzett populista

Összefogást sürgettek, illetve utcai tüntetésekre szólítottak fel a baloldali ellenzéki politikusok az MSZP-Párbeszéd és a DK vasárnapi fővárosi tüntetésén, hogy így váltsák le az Orbán-rendszert.

Tóth Bertalan, az MSZP elnöke arról beszélt: a Sargentini-jelentésről szóló európai parlamenti szavazás megmutatta, hogy "Orbán Viktor nem Európa erős embere, hanem megbélyegzett populista", akit, miközben a kereszténydemokrácia építését hirdeti, a kereszténydemokrata pártok képviselői szavaznak le. Véleménye szerint politikájával a magyar miniszterelnök "a múltat választotta, nem a jövőt, a Keletet választotta, nem a Nyugatot", a strasbourgi döntés pedig az Európa-pártiak győzelme az Európa-ellenesekkel szemben.

Tóth Bertalan azt hangsúlyozta: nem a Sargentini-jelentést elítélő parlamenti határozatra van szükség, hanem olyan előterjesztésekre, amelyekkel rendezni lehet az abban kifogásolt problémákat.

Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke folyamatos utca tüntetésekre szólított fel, hogy így döntsék meg a kormány hatalmát. A népnek mostantól nem csak joga, hanem kötelessége is, hogy a sorsát a kezébe vegye és megfutamítsa ezt a rendszert - fogalmazott. A politikus a szerbiai, egyiptomi és szlovákiai példákra hivatkozva azt mondta, hogy ott is a folyamatos demonstrációk váltották le a kormányokat.

A parlamenti demokrácia színfalai mögött ma diktatúra van és diktatúrákat nem a parlamentben szoktak megdönteni - jelentette ki. Nem lehet addig megnyugodni, amíg az utca tömege lemondásra nem kényszeríti Orbán Viktort, amíg új szabályok, új médiaszabályozás új kampányfinanszírozás mellett nem lesz új választás - szögezte le.

Gyurcsány Ferenc végül újabb tüntetést hirdetett kedd estére a Parlament mellé.

Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke kijelentette, jobban szeretik a hazájukat annál, minthogy féljenek attól, hogy a miniszterelnök lehazaárulózza őket. Hangsúlyozta, büszke azokra az EP-képviselőkre, akik igennel szavaztak a Sargenti-jelentés elfogadásakor. Haza csak ott van, ahol jog van, aki lebontja a jogállamot, az ne hivatkozzon a haza érdekére, hanem szégyellje magát - fogalmazott a zuglói polgármester.

Első lépésként meg kell akadályozni, hogy Orbán Viktor Magyarország szétverése után szétverje az Európai Uniót is - mondta a politikus. Ezután meg kell erősíteni az EU szociális pillérét, ezért minél több progresszív, Európa-párti képviselőt kell Brüsszelbe küldeni - tette hozzá. Azok a politikusok, akik szétverik az európai uniós álmot, azok "egyszerű ügynökök" - közölte.

A következő EP-választáson nem lehet engedni, hogy "Orbán Viktor többségbe kerüljön", hogy az EP-ben a miniszterelnök pártkatonái legyenek többségben - mondta. Aztán az önkormányzati választásokon meg kell szervezni a szabadság kis köreit - tette hozzá.

Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti képviselője szerint az Orbán-rendszer kiépülésének egyik első, szimbolikus lépése volt, amikor "kisajátították a kokárdát", ezért kérte, legyen az a vége "hogy visszavesszük nemzeti jelképeinket".

Mellár Tamás, a Párbeszéd képviselője azt kérte, ne azt méricskéljék, hogy ki jobb- vagy baloldali, hanem össze kell fogni a gyermekeik és unokáik érdekében.

Iványi Gábor metodista lelkész arról beszélt, hogy a Sargentini-jelentés elfogadásakor nem Magyarországgal szemben, hanem az ország jelenlegi kormányával szemben foglaltak állást az EP-képviselők.

A tüntetésen a tömeg megtöltötte a Bem tér jelentős részét, látni lehetett magyar és európai uniós zászlókat, valamint a három szervező párté mellett a Momentum jelképeit is.

A demonstráció után a résztvevők egy része a Kossuth térre ment, időszakos útlezárás és rendőri felvezetés mellett. A térre nem engedte be a rendőrség a tüntetőket felvezető járművet, a szervezőknek le kellett szerelniük róla a hangosítást. Ezután a rendezvény a Parlament előtt folytatódott, mintegy három-négyszáz ember részvételével. Az épület előtt rendőrsorfal áll, az oldalánál több rendőr várakozik.







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Elhunyt Magyarország legidősebb háziorvosa: 103 éves volt

103 éves korában meghalt dr. Körmendi István háziorvos, aki az I. kerület díszpolgára volt. Körmendi doktort az ország legidősebb...

Orbán Viktor: Ez igazságtalan négy év volt

Orbán most is visszaszólt az ellene tüntetőknek, de ezúttal kordában tartotta az indulatait.

Máthé Dominik meghozta döntését, új országban próbálja ki magát

A magyar válogatott jobbátlövő elhagyja Norvégiát az idény végén.

A Raiffeisen Bank felvásárolta a Garanti BBVA Romaniát

A Raiffeisen Bank megvásárolta a spanyol BBVA romániai érdekeltségeit - írja a profit.ro az osztrák pénzintézet közleménye alapján.

Kegyetlen drágulás jön: hetek alatt akár 1 millióval nőhet egy felújítás ára

Az építőanyag-piacon jelentős drágulási hullám körvonalazódik: iparági előrejelzések szerint áprilistól a kőolaj- és...

A szép szőke híradóst új frizurával nem ismertük fel: totál más így

Sándor Orsi jó döntést hozott, amikor megváltoztatta frizuráját.

Toroczkai László Kiskunhalason ismerteti a Mi Hazánk Mozgalom programját

18 órától az ATV Extrán és az ATV YouTube-csatornáján is élőben követhetik Toroczkai László országjárásának kiskunhalasi fórumát.

Házkutatást tartott a rendőrség a CPAC Hungary elleni tüntetés két résztvevőjénél

A házkutatás pénteken zajlott, egy nőt és egy férfit gyanúsítottként hallgattak ki.

Téli teszten a Subaru Forester

Hogy néz ki?  Ha félretesszük az évtizedeken át virágzó erdész romantikát, egy masszív, tagbaszakadt és nagy autót látunk,...

Búcsú az Aurórától

Tizenegy év után, turbulens szórakoztatóipari környezetben szűnik meg a budapesti kulturális élet hibridje a Józsefvárosban.

0

Sport

A Liverpool megtalálta a játékost, akivel pótolhatja a távozó Szalahot

Külföldről igazolhat Szalah-utódot a Liverpool.

Igen nagy kérdőjelek Szoboszlai Dominik miatt a válogatottban, és ez csak a jéghegy csúcsa

A kapusposztot az élet megoldja, de a védelemben, a középpályán és a támadósorban is bőven van dilemma.

Célegyenesben a tárgyalások: újabb magyar futballista kapott vonzó ajánlatot Liverpoolból

A negyedik magyar lehet Arne Slot keretében. Ha nyáron még Arne Slot lesz a vezetőedző...

Magyar klub 16 éves futballista eladásán ekkorát még nem kaszált

A Newcastle United még az utolsó pillanatokban is megpróbált közbelépni.

A Real Madrid arra utasította Kylian Mbappét, hogy hazudjon

Továbbra sem csendesül a botrány Kylian Mbappé sérülése körül.

Florian Wirtz élete meccsén élete gólját lőtte, de ez még messze nem minden

Csak éppen nem Szoboszlai Dominik csapattársaként tette ezt.

Válogatott csapattársat kap Angliában Tóth Balázs

Fontos szerepet szánnak neki a kiesés elkerüléséért folyó harcban.

A nap, amikor Michael Jordan újra mindenkinek a fejébe döngölte, hogy ő a legnagyobb

A visszatérő Michael Jordan a világ leghíresebb arénájában emlékeztetett mindenkit, hogy hiába a kihagyás, még mindig ő a legnagyobb. Egy legendás teljesítményre emlékezünk vissza, amelynek ma van az évfordulója

Újabb botrány a magyar sportban: a válogatott játékos beperelte a szövetséget

Fodor Csenge és Zalánki Gergő ügye után itt az új balhé: „Most valószínűleg én vagyok a fekete bárány”.

Tragikus félidő a magyar válogatottól, az Eb-részvételbe került az újabb bukás

Második mérkőzését is elveszítette a korosztályos nemzeti együttes.

0
0

Bulvár

Kővé dermedt mindenki Győrben, súlyos dolog történt a Fidesz-nagygyűlésen

Mindenki feszülten várta, hogy mi történik Győrben, ugyanis egy merényletről suttogtak.

Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna

A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.

A tüntetőkkel kétségbeesetten kiabáló miniszterelnök még Magyar Pétert is meglepte

Volt kihívójának egy Hitlerről készített film jutott eszébe, a vele közösen fagyizó elemző pedig arról írt, hogy Orbán nem jelenítette meg a nyugodt erőt és ha így folytatja, akkor nagyon nehéz dolguk lesz.

Az élet Dubajban egy magyar szemével, aki 2 éve van kint: „Arra jössz rá, hogy eddig limitáltad magadat”

Sokan azt gondolják, aki Dubajban él, az mindenképpen kőgazdag, és csak a fényűzésből állnak a mindennapjai. Azt is, hogy ez a város felszínes, sekélyes, nincs mélysége, nincs kultúrája, csak egy betondzsungel az

Török Gábor Orbán győri beszédéről: Ha ilyen lesz a hátralévő két hét, az nem sok jót ígér a kormányoldalnak

Az elemző olyan kibillenésnek hívta a miniszterelnök beszédét, ami szerinte biztosan nem segít a Fidesznek.

Győrben kicsúszott Orbán Viktor kezéből az országjárása

Fekete ruhás verőemberek álltak sorfalat a tüntetőknek, és így is zúgott „a börtön, börtön”. A Fidesz taktikát váltott, és csak rosszabb lett.

Orbán megzavarodott: a győri fiaskó után önmagát maffiózóként ábrázoló, drogos szóviccet elsütő képet posztolt szombaton reggel

A posztban Dopeman vele készült beszélgetését promotálja. Az adásban a rapper Orbánt keresztapához, Magyar Pétert pedeig fiatal, ambíciózus, a Család vezetését átvenni kívánó renegát maffiózóhoz hasonlítja,

Titkolta leszbikus viszonyait az énekesnő: drogok és alkohol rabja lett emiatt

A legendás Dusty Springfield élete sokkal sötétebb volt, mint amit a nagyközönség gondolt róla. Titkolt szerelmi kapcsolatok, drog- és alkoholproblémák, mélyponton lévő depresszió – végül pedig csak a kórházi

Erős üzenetet kapott Orbán Viktor – és nem a közvélemény-kutatóktól

Főszerkesztői jegyzet arról, hogy a Medián friss, a Tisza Párt Fidesszel szembeni előnyét mérő friss közvélemény-kutatására a forint viszonylag nagyot erősödött. Ami ugyan nem példátlan a hazai országgyűlési

Ez a botrány végleg betehet az Orbán-kormánynak? Ez Viszont Privát Extra

A héten robbant a hír, miszerint a magyar titkosszolgálat megpróbálhatta bedönteni a legnagyobb ellenzéki párt informatikai rendszerét. A kormány tagad és most is Ukrajnát okolja, ugyanakkor az ügy megpecsételheti a

0