Ezt olvasta már?


Deschamps csapatuk mentális erejét dicsérte, Dalic szerint csak a szerencse hiányzott

A francia labdarúgó-válogatott mentális erejét emelte ki Didier Deschamps szövetségi kapitány, míg Zlatko Dalic - a horvát szövetségi kapitány értékelése szerint csapatuk a labdarúgó-válogatott a döntőben nyújtotta legjobb teljesítményét.

A sajtótájékoztató igencsak rendhagyóan kezdődött, ugyanis a világbajnok együttes tagjai váratlanul berontottak a terembe, pezsgővel és üdítővel locsolták a szakvezetőt, akit közben hangosan éltettek.

"Sajnálom, fiatalok, őrültek és boldogok. Most szó szerint úszunk a boldogságban" - mondta nevetve a 49 éves tréner, aki így csak a négy-öt perces ünneplést követően kezdhette el az értékelését.

Deschamps szerint csapata elsősorban mentális erejének köszönheti a végső diadalt. Ahogy fogalmazott, együttese a vasárnapi fináléban sem csinált mindent jól, de fejben rendben volt a döntő pillanatokban, s ez döntötte el az összecsapást.

"Az első félidőben nem sok lehetőségünk volt, mégis 2-1-re vezettünk. Lehet, nem vagyunk gyönyörű világbajnokok, de világbajnokok vagyunk" - mondta a szakember, aki a brazil Mario Zagallo és a német Franz Beckenbauer után harmadikként lett világbajnok játékosként és szakvezetőként is. Az "elődökről" azt mondta, hogy nagy megtiszteltetés közéjük tartozni, illetve technikailag mindketten jobbak voltak nála futballistaként, míg az érzéseivel kapcsolatban úgy fogalmazott a két diadalt összehasonlítva, hogy számára nagyobb boldogság a játékosait boldognak látni.

A mentális felkészülést illetően azt mondta, az egyik legfontosabb feladata edzőként beszélgetni a játékosokkal, csapatszellemet építeni és egyensúlyt találni.

"Ötvenöt napot töltöttünk együtt, és egyetlen probléma sem volt. Pedig volt, amikor kemény voltam velük, de értük tettem. Általában meghallgatnak, ők reagálnak, az interakciókból pedig lassan felépül ez a mentális erő" - mondta Deschamps, aki szerint a nyolcaddöntőben Argentína felett aratott 4-3-as diadal volt lélektanilag sorsfordító csapata számára.

Deschamps-ot kérdezgették a két éve hazai pályán elbukott Eb-döntőről is:

"Lehet, ha megnyerjük az Eb-t, ma nem vagyunk világbajnokok. Én is sokat tanultam magamról az akkori kudarc által. Ezúttal nyugodtabbnak éreztem a csapatot, talán azért, mert feltörekvő sztárok alkotják. Az Eb-hez képest 14 új játékosunk volt, így fiatal a keret, de a minőség megmaradt".

Az egész vb-t illetően azt boncolgatta, hogy még sose látott ennyire kemény és kiegyenlített világbajnokságot, ami szerinte annak köszönhető, hogy a kicsinek mondott csapatok nagyon jók és hihetetlenül felkészültek voltak. Deschamps ennek tulajdonította, hogy sok nagy esélyesnek tartott gárda már korán búcsúzott.

"Még nem fogtam fel, történelmet írtunk! Ma éjjel bulizunk a családjainkkal, holnap ezt folytatjuk Franciaországban" - mondta a finálé legjobbjának választott Antoine Griezmann. "Büszke vagyok erre az egységes csapatra, a játékosokra és persze a szakmai stábra".

Arra kérdésre, hogy az Aranylabdát megkapja-e, úgy reagált, nem ő dönt róla, de igyekszik a lehető legjobb teljesítményt nyújtani klubjában és a válogatottban is.

"Ezért szeretjük Franciaországot. Mind különbözőek vagyunk, de mind franciák egy egységes csapatban. És ezt gyönyörű látni" - válaszolt arra a kérdésre, hogy miként lehetett egységessé gyúrni egy olyan csapatot, amelyben nagyon sokan különböző, többnyire afrikai országokban születtek, s így más-más kultúrát hoztak otthonról.

A francia labdarúgó-válogatott 1998-as hazai rendezésű torna után másodszor lett világbajnok.

"A szerencse hiányzott ma, az első két kapott gólunk nagyon peches volt, előbb az öngól, aztán a tizenegyes. Az első húsz percben irányítottunk, de jött az öngól. Egy olyan erős ellenféllel szemben, mint a francia, rendkívül nehéz hátrányban játszani. Mégis kézben volt a meccs és egyszer még vissza tudtunk jönni, de aztán következett a büntető" - válaszolt arra kérdésre az 51 éves szakvezető, hogy mi hiányzott csapatának a végső sikerhez.

Dalic a finálét követő sajtótájékoztatón elsőként a franciáknak gratulált, majd amikor a videobíró segítségével megítélt büntetőről faggatták, úgy vélekedett, "ez nem olyan tizenegyes, amelyet meg kellett adni egy döntőben", ugyanakkor hangsúlyozta, ez csupán a személyes véleménye, nem kritikának szánja a játékvezetők felé.

"Korábban méltósággal nyertünk és most méltósággal veszítettünk, tiszteletben kell tartanunk, amit ma este az eredményjelző mutat. Gratuláltam a játékosaimnak, mert egytől egyig büszkék lehetünk arra, amit közösen elértünk" - árulta el Dalic, hogy mit mondott a játékosainak, amikor azok összekapaszkodva egy kört alkottak a vereséget követően.

A szakvezető nagyon örült, hogy Modric lett a vb legjobb játékos, szerinte a Real Madrid játékmestere nagyon megérdemelte. A jövőjét firtató kérdésre pedig úgy felelt, kell egy kis szünet, mielőtt határozna a folytatásról.

"Horvátország egy kis ország, nagy álmokkal. Ez jó üzenet másoknak, hogy kemény munkával minden elérhető. De először álmodni kell, majd ambíciózusan küzdeni érte a végsőkig, sosem lehet feladni" - mondta Dalic zárásként, majd tapsvihar közepette elhagyta a termet.

Horvátország története legjobb szereplését érte el a világbajnoki második hellyel.







0
0
0

hírek innen, onnan

Forradalom jöhet a földeken: már robotok szedik az epret, és ez csak a kezdet

A mezőgazdaságban egyre nagyobb szerepet kap a technológia, és úgy tűnik, újabb mérföldkőhöz érkezett az ágazat. A világ több...

Öt év börtönt kaphat egy férfi, mert a mesterséges intelligencia segítségével alkotott egy képet

Akár öt év börtönbüntetést is kaphat az a férfi, aki nemrég a mesterséges intelligencia segítségével készített egy képet...

Most már lehet tudni, hogy milyen különleges bevetések várnak ősztől a magyar szuperszámítógépre, a Komondorra

A Magyar Rektori Konferencia Informatikai Tudományok Bizottsága (MRK ITB) budapesti ülésén jelentették be, hogy 2026 szeptemberétől nyolc...

Minden harmadik embert megfertőzhetett a rejtélyes parazita, ám a többség még csak nem is tud róla

A Toxoplasma gondii parazita által okozott toxoplazmózis világszerte jelentős egészségügyi problémát jelent, amelyre azonban a...

Schobert Norbi állati féreghajtót ad Rubint Rékának – teljesen kiakadt az orvosi szakma

Komoly felháborodást váltott ki Schobert Norbi legutóbbi nyilatkozata. A fitneszguru elárulta, hogy a daganatos betegséggel küzdő...

Néhány csillagász régebben úgy vélte, hogy egy idegen űrhajó, egy mostani kutatás szerint viszont a 3I/Atlas egy természetes égitest

A 3I/Atlas üstökösről a kutatók megállapították, hogy csillagközi látogatónk nagyon idős: nagyjából 10–12 milliárd éve alakult ki...

Lereszelem és hozzáadom a darált húshoz. A fasírtok sütés közben nem szívják magukba a zsírt

Sok háziasszony küzd azzal, hogy a fasírt sütés közben túl sok zsiradékot szív magába, így nehezebb és olajosabb lesz a végeredmény....

A paprika emiatt nem akar bepirosodni még nyár végén sem. Mutatjuk, mi a titok.

Bosszantó, amikor a paprika nem hajlandó bepirosodni, pedig már nyár vége van? Megmutatjuk, milyen tényezők állhatnak a háttérben, és...

A cseresznye növekedése emiatt állhat meg érés közben. A vízhiányra is figyelni kell.

A cseresznye érési folyamata könnyen megtorpanhat, ha a vízhiány vagy a hőstressz beköszönt. Mutatjuk, hogyan előzheted meg a bajt és...

Így állítsd be a hűtőt a kánikulában, hogy ne zabalja az áramot feleslegesen

Nem csak a szervezetünknek, hanem az elektronikai eszközöknek is megterhelő a kánikula, köztük a hűtőnek is.

Óriási döntést hozott a Netflix – újra összeáll a nagy páros

Millie Bobby Brown és David Harbour ismét együtt dolgozik egy új Netflix-kémsorozatban.

0

Sport

Egyetlen kérdést kapott, a német válogatott kapitánya teljesen kiborult a vereség után

Mindenki a németek vérét akarja az idei világbajnokságon, Julian Nagelsmann eddig bírta.

Három klub versenyez Szoboszlaiért, furcsa szerződést íratna vele alá a Liverpool

Állítólag Szoboszlai Dominik és a Liverpool újra tárgyalóasztalhoz ül, 80 millió euróval riogatják az angolokat.

Minden megváltozhat Szoboszlai számára Liverpoolban

A Liverpool Echo szerint Szoboszlai Dominik is az esélyesek között van arra, hogy a távozó Andy Robertsont követően a Liverpool új csapatkapitány-helyettese legyen.

Villámok miatt kellett kimenteni Ronaldoékat, sírva fakadt a riporternő a focisztár látványától

A portugál válogatott edzését azonnal félbe kellett szakítani az érkező vihar miatt.

Ez történt éjjel a vb-n: Hollandia a csoportot, Japán a brazilokat nyerte meg, a törökök szépen haltak - videók

A holland, a japán és a svéd válogatott is továbbjutott csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság F-csoportjából, de Ausztrália is ott van már a legjobb 32 között.

A törökök búcsúzóul még beleköptek az amerikaiak levesébe, a társrendező a 98. percben bukta el a veretlenségét

Pedig a kifejezetten szórakoztató és akciódús mérkőzésen érzésre inkább a hazaiaknak állt a zászló.

A Duna Aréna alkalmatlan a vizes vb megrendezésére, ezért kell átalakítani az MVM Dome-ot

Egy év múlva tízezren szurkolhatnak a magyaroknak a csarnokban.

Ferencváros: soroljuk a neveket, itt a tizenkettedik távozó?

Minden napra jut egy hír a Fradi keretéről.

A Fradi egykori kiváló védője hazatért - magyar csapattársa is lehet

Miha Blazic, a Ferencváros egykori kiváló védője hazájában folytatja pályafutását, ahol egy magyar szélső is a csapattársa lehet.

0
0

Bulvár

"Büntetést kiszabni" - Forsthoffer Ágnes beégette Lázár Jánost, felháborodtak az emberek

Lázár János volt közlekedési miniszter durva üzeneteket kapott, azonnal cselekednie kell.

Euróbomba és botrány Budapesten, Magyar Péter kimondta, hogy vége a forint korszakának, Kármán András is lerántotta a leplet a kasszáról

Magyar Péter és Kármán András pénteken nagyot robbantott, kimondták, hogy Magyarország célja az euró bevezetése, miközben kemény kritikákkal illették az előző kormány gazdaságpolitikáját.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban

A rendőrség vizsgálja a férfi halálának a körülményeit.

Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vád

Pesty László: Halálosan megfenyegettek, hogy ha a választás előtt megint kinyitom a pofám, a hullámat Mohácsnál vetik ki a hullámok

Pesty László egy interjúban számolt be arról, hogy februárban halálos fenyegetést kapott, ami miatt hónapokig rejtőzködnie kellett. Az egykori Fidesz-támogató ma már a Tisza Pártot támogatja, és szerinte a NER kri

Jeszenszky Géza: Egy szégyen Szijjártó Péter viszonzatlan szerelmi viszonya az orosz külügyminiszterrel

Jeszenszky Géza volt külügyminiszter szerint az elmúlt 16 évben a magyar kormány politikáját nem a magyar polgárok érdekei, hanem az oroszokkal szembeni szervilizmus vezérelte. Szerinte Szijjártó Péter bemutatta, mil

Magyar Péter miniszterelnök bejelentést tett pénteken – jönnek a részletek

Magyarországon kiemelkedően magas az euróövezethez való csatlakozás társadalmi támogatottsága – erről beszélt Magyar Péter miniszterelnök pénteken Budapesten, miután egyeztetést folytatott Kiriákosz Pierakákiss

A nagymama szandál – a nyár legtrendibb és legmegosztóbb lábbelije

A 'nagymama szandál' kifejezés régen nem volt hízelgő, de 2026-ra a divat világában a kényelem és a stílus összhangja vált trenddé. Nézzük, hogyan viselheted ezeket a lábbeliket anélkül, hogy nagymamának tűnné

Képeken Kóbor János törökbálinti luxusvillája: családja eladta az Omega énekesének egykori otthonát

Túl sok volt az emlék, ezért Kóbor János özvegye és lánya eladták a villát, amiben 18 évig éltek.

„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról

Rátaláltunk a februárban eltűnt ősfideszes dokumentumfilmesre. Pesty László részletesen beszámolt a 24.hu-nak a kalandjairól, elmesélte, mi állt a körözése mögött, miért tűnt el hirtelen, akik pedig nem hisznek

Csótányok, kamuállások és tízmilliárdos kudarc – Politikai zsákmány lett az ország első számú könyvtárából

Rózsa Dávid főigazgató „és az őt körülvevő klikk” a dokumentum szerint „hozzáértés hiányában kerül minden felelősséget, képességeik, tudásuk híján a könyvtár súlyosan lemaradt nemcsak a világ, de a

0