Ezt olvasta már?


Az asztrológus szerint erre számíthatnak a magyarok 2018-ban

Sokan, sokféleképpen próbálták már előre megmondani, mit hoz a jövő. Boszorkányok, jósok, trend, - és jövőkutatók. Van, akiknek bejöttek az előrejelzései, mások viszont csúnyán megégtek.

Emberek tömegeinek ugyanakkor a mai napig igényük van arra, hogy valakik támpontot és kapaszkodót szolgáltassanak számukra az egyre gyorsabban változó világban. Ki-ki pedig maga döntheti el, hogy a bolygók állásában hisz inkább vagy elemzőknek és brókereknek. Azoknak, akik inkább az előbbiek táborába tartoznak vagy szimplán csak nem akarnak sokkolóan szakmai pénzügyi cikkeket olvasgatni az újév első napján jó hírünk van, ugyanis a Pénzcentrum egy igazi asztrológust kérdezett meg, hogy mire számíthatunk 2018-ban

 

2018. a Vénusz jelképéhez sorolható esztendő, ez a bolygó a ragyogás és csillogás szimbóluma - fontos téma lesz az anyagi világ és a pénzügyi kérdések. Magánszemélyként és kisvállalkozóként az ésszerű, racionális befektetéseket érdemes előnyben részesíteni, amelyek józan belátás alapján működnek. Sajnos van arra jel (Skorpió jegyben a Jupiter), hogy a magyar ember úgy szeretne majd költekezni, mintha nem is éltük volna át a válságot - de túlzott hitelfelvétel helyett a saját erőre érdemes támaszkodni

 

- kezdi asztrológiai elemzésének magyarázatát Imolai Judit (bölcsész, asztrológus, coach). Aki arra is felhívja a figyelmet, hogy lehetnek olyan luxus költekezésekre hívogató csábítások, amiknek mindenképpen ellen kell állnunk vagy legalábbis őszinte fedezetszámítást kell végeznünk a beruházások előtt.

Asztrológiai számítás - Újév

 

A 2018-as esztendőt kezdő januári csillagkép fő jelképe, a Bak zodiákus jegyben álló Nap mellett haladó Vénusz bolygó, ami az alapvető észszerűséget, kitartást, szívósságot és a hosszútávú célokra való építkezést szimbolizálja. Az év egy másik jelentős szimbólumköre, azonban korántsem túl vidám. A 2018. tavaszkezdő csillagképre jellemző bolygóállásokat ugyanis legjobban a Trisztán és Izolda mondakörrel lehet szimbolizálni. Nevezetesen, bizony számítani kell olyan dolgokra és emberi kapcsolódásokra, amikből csak konfliktus sarjadhat. Minden gender érzékenységet félretéve ez bizony könnyen jelentheti azt, hogy

a szerelem nem írja felül a vagyoni kérdéseket, nagyon működhetnek a szimpátiák és a kémia, ugyanakkor fontos lesz belátónak lenni, figyelni a szánkra és a gyors beszédre. Azaz, hogy mit mondjunk, kinek mondjuk, mikor és hogyan. Biztosra vehetjük ugyanis, hogy 2018-ban különösen nehéz lesz majd menedzselni az elhamarkodottan induló kapcsolatokat.

 

Eldurvul a kampány

 

Aki egy kicsit is bízott abban, hogy a magyarok netán végre megemberelik majd magukat és kevesebbet acsarkodnak, azoknak bizony rossz hírt hoznak a bolygók. A 2018-as választásokat megelőző kampányidőszakban ugyanis készülhetünk szapora szavakra, kirohanásokra, és bár az egész rendkívül gyors lefolyású lesz, legalább ennyire erőteljes is. Mindennek ellenére Imolai Judit a diplomácia fontosságára hívja fel mindenki figyelmét:

vigyázzunk a kapcsolatainkra, ne legyünk elhamarkodottak, óvakodjunk a pillanatnyi felindulásoktól és a perektől, mindig inkább a békés utat válasszuk.

Befektetés

 

Az asztrológus szerint maradandó dolgokba érdemes fektetni 2018-ban.

Ha van olyan örökségünk, földünk, lakásunk, házunk, amelytől nem fontos megválni, akkor az eladás helyett a hasznosítás, birtokban tartás javasolt az állagmegóvás mellett.

 

Emellett a hitelintézeti kamatok jelentős emelkedésére nem mutatnak bolygójelek,

viszont átrendeződhetnek a Magyarországon tevékenykedő cégek érdekeltségei, olcsóbb vidékekre fogják vinni a működésüket. Néhány nagy márka nagy létszámú üzeme a fizikai gyártásban működik majd, főleg országszerte a vidéken alacsony üzemeltetési költséggel folytatható szektorokban.

 

Kisvállalkozóként pedig, főleg a lokális bizniszekbe és a személyes kapcsolatok minőségi kezelésére érdemes odafigyelni, így ezek szép hasznot hozhatnak.

Munkavállalóként és emberként a tudás, a tanulás nagyon fontos "befektetési" terület, dolgozóként akkor lesz lehetőségünk munkára, ha specialistaként vagyunk számon tartva. Napi szinten kell fejlődni alkalmazott számítástechnikai területen és használható nyelvtudás szinten. Érdemes a munkakörnyezetünkben befektetni a modern kommunikációba, értendő a fejlett eszközöktől a megfelelő felhasználói tudásig

- teszi hozzá az asztrológus.

 

Holdciklusok

 

Befektetéseknél és szerződéskötéseknél nagyon jó jelkép a növekedő Holdciklusban indított beruházás, ez a befektetés gyarapodásával azonos analógia. Eladásnál, felszámolásnál javasolt a tevékenységet csökkenő Holdciklusban intézni, akkor a pénz jelképe átvitt értelemben jól elúsztatja azt, aminek mennie kell.

 

Egy teljes Holdciklus egyébként átlagosan 29,53 napig tart és az asztrológus szerint 13-szor keringi körül a zodiákus pályát. A Hold növekvő szakasza a termékenység és szaporodás erejét hordozza magában, ezért ekkor javallott például gyógynövényeket szedni, de akár rendezvényeket is ilyen időszakokra szervezni. Fogyó Holdkor pedig érdemes kártevőt irtani, gazolni, lomtalanítani, selejtezni, sőt fogyókúrázni is.

 

Fordulatok

A nagy cégek és külföldi érdekeltségek várakozó állásponton lesznek az (választási) eredmények befutásáig, nagy reformokat nem várunk. Viszont tavasztól nyáron át őszig sem bérnövekedés sem csökkenés nagymértékben nem lesz - azonban létszámleépítésre számítanunk kell

 

- hívja fel a figyelmet az asztrológus. Aki ugyanakkor hozzáteszi azt is, hogy nagyon fontos szinten tartani a szakmai színvonalat a saját munkánkban, hiszen a változó körülmények között is mindent visz a minőség, amelyre mindig szükség van. Tavasztól őszig várunk olyan adminisztratív fordulatokat, amelyek szoruló hurokként terelik a vállalkozókat a legalitás felé, automatizált és átlátható elektronikus működés lesz az elvárás.

Keressük a költségcsökkentési lehetőségeket, kisvállalkozóként és magánemberként elsősorban a hírek követésével, önműveléssel, önellátással.

Szerződések megkötésénél az alábbi időpontokban kell különösen figyelni:

 

2018. február 19-től március 6; március 23.-tól április 14-ig; június 26-től augusztus 18-ig; november 17-től december 6-ig.

 

Jogos bevételek késlekedésére pedig a következő szakaszban kell figyelni (halasztódhatnak a kifizetések):

 

2018. március 9-től július 11-ig.

 

A feltételek és a keretrendszerek átalakulása és lassulása, valamint (bizonyos lehetőségek megszűnése) nagy lelkierőt próbáló időszak:

 

2018. április 18-tól szeptember 5-ig.

 

Asztrológiai tippek állampolgároknak:

 

Nagyon józanul érdemes a saját befektetéseket kezelni, felértékelődik az öngondoskodás szerepe,

Megnyugtató módon és többféle formában (több lábon) érdemes az élet harmadik harmadára készülni, mert nemcsak a nyugdíjak értékállósága kérdéses, de a közösségi szolgáltatások (egészségügy, közlekedés) is jelentős mértékben kér anyagi erőt a mindennapokhoz,

Gyermekvállalásnál az életminőség (egészséges ételek, minőségi oktatás, harmonikus otthoni lelki háttér) és fontos lenne, nemcsak a támogatások igénybevehetőségét kell tekintetbe venni,

Már fiatal korban, amikor az ember időről időre jól keres, érdemes tervet készíteni: megtakarítások, passzív jövedelmek, tartalékok legyenek,

Munkavállalóként a tavasz a "helyezkedés" lehetőséget rejti, és érdemes kihasználni a váltási alkalmakat. A folyamatos önképzés és a tudatos karrier gondozás elengedhetetlen lesz, más tanulás közben érdemes gyakorlati munkákra elhelyezkedni, referenciákat kérni, kapcsolatból még jobb kapcsolatba jutni,

Napi szinten érdemes követni az adminisztratív kereteket, és a különböző jogi formákkal is érdemes képben lenni, csakúgy, mint a rugalmas munkavégzési keretekkel!

 

Az érme másik oldala

 

Az Imolai Judittal való beszélgetésünk végén természetesen érintettük az asztrológiának azt a részét is, miszerint a tudományos életben a bolygók ilyesfajta tanulmányozása áltudományként van számon tartva. Az asztrológus erre úgy reagált, hogy ő a szinkretizmusban hisz, nevezetesen, hogy a "tudományoknak" jól megkell férniük egymás mellett. Azaz fontos kérdésekben, a cél érdekében, különböző szakembereknek egyetértésben kell kollaborálni, és az élet igenis helyet biztosít a legősibb tradíciókra épülő szellemiségeknek is.

 

Azt persze ő sem tagadja, hogy mint miden hivatásban, az ő szakmájában is sok a kókler és a pénzéhes csaló, ugyanakkor fontosnak tartja hangsúlyozni, hogy az emberek mindig remélnek valamit, ami átsegíti őket az életen. Az asztrológus arra is kitért, hogy a napi, heti horoszkópok csupán nagyon elenyésző százalékban készülnek szakavatott kezek által és inkább csak az olvasottság növelése a céljuk. Úgyhogy ezek alapján senkinek sem javasolja, hogy fontos kérdésekben döntést hozzon, arra ugyanakkor egy-egy jól megírt szösszenet alkalmas lehet, hogy az ember magába mélyedjen és elgondolkozzon saját természetén. Ki-ki tehát maga döntheti el, hogy tapasztalata szerint a bolygók állásában hisz inkább vagy elemzőknek és brókereknek - bármely eset is álljon fenn, célszerű a minőséget választani.

pénzcentrum







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

A válogatottból hiányzó Varga Barnabás a forduló gólját szerezte - videó

Nem volt szebb gól Varga Barnabásénál a görög bajnokság 26. fordulójában.

Kevesen használják ezt az olajat, pedig sokan egészségesebbnek tartják az olívaolajnál

Az olívaolaj mellett könnyen megfeledkezünk más növényi olajokról, pedig több is akad közöttük, amely táplálkozási szempontból...

Magyar azt üzente a rendőröknek: Nem kérjük tőletek, hogy hangos hősök legyetek

A Tisza Párt vezetője azt ígérte, kormányra kerülésük esetén „nem lesznek többet eltüntetett akták, nem lesznek felülről...

Megnémult az egyik űrhajós a Nemzetközi Űrállomáson, ezért kellett a NASA-nak hirtelen evakuálnia az egész csapatot

Az orvosok még csak találgatnak, de biztosak benne, hogy a jelenség valahogy az űrhöz köthető.

Az iráni katonák alig várják az amerikai szárazföldi csapatokat

Az iráni házelnök figyelmeztette az Egyesült Államokat, miután több ezer amerikai tengerészgyalogos és tengerész érkezett a...

Ha ilyen fa áll a kertedben, most cselekedj: rengeteget fizethetsz, ha későn kapcsolsz

A májusi viharszezon közeledtével érdemes a kertünkben álló fákat megvizsgálni, nehogy egy-egy erősebb széllökésnek ne tudjanak...

Ötmillió forintot akartak gyűjteni Szabó Bencének ügyvédi költségeire és rendőrségi hiteltörlesztésére, több száz millió lett belőle

Ma éjfélkor zárul a gyűjtés, a rendőr százados már jelezte, hogy az összeg jelentős részét jótékony célokra fogja adni.

Kiderült, hogy melyik ország növekedése és inflációja lehet idén a legmagasabb

Idén is Ázsiában kell keresni a legdinamikusabban bővülő gazdaságokat. Az elmúlt évhez hasonlóan ismét India, Indonézia és Kína...

Buzsik Borka monokróm szettje maga az álom, hihetetlenül sikkes volt Szoboszlai Dominik felesége

Újabb fotóval örvendeztette meg rajongóit és Instagram-követőit Buzsik Borka, Szoboszlai Dominik felesége. A fiatal anyuka egy...

50 lakót evakuáltak a Marina Parti lakástűz miatt

Jelentős erőkkel vonult ki a fővárosi katasztrófavédelem egy budapesti, 50 négyzetméteres Marina Parti, hajnali lakástűzhöz, amelynek...

Lesivideó jött Orbán Viktorról, így ünnepelte a magyar gólt a páholyban a Puskás Arénában

Nem hagyhatta kis a magyar-szlovén meccset a miniszterelnök sem.

0

Sport

A magyar labdarúgó-válogatott legyőzte Szlovéniát a Puskás Arénában

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a magyar és a szlovén labdarúgó-válogatott szombaton, 18 órától a Puskás Arénában.

A Real Madrid arra utasította Kylian Mbappét, hogy hazudjon

Továbbra sem csendesül a botrány Kylian Mbappé sérülése körül.

Két játékos is távozott a válogatottól a Szlovénia ellen kiszenvedett siker után

A Magyar Labdarúgó-szövetség közösségi oldalán számolt be a döntésről.

„Mo Szalahnak nagyobb a hatása a Premier League-re, mint Cristiano Ronaldónak”

A két klasszist hasonlította össze a Liverpool korábbi futballistája.

Magyar klub 16 éves futballista eladásán ekkorát még nem kaszált

A Newcastle United még az utolsó pillanatokban is megpróbált közbelépni.

Döntetlennel, mégis meggyőző különbséggel jutott a női kézi BL negyeddöntőjébe az FTC

Az idény végén visszavonuló Szikora Melinda védte a vendégek kapuját.

Marco Rossi tisztázott egy fatális félreértést, ami az ő szavaival inkább baromság volt

Schön Szabolcs a győztes gólja után könnyű szívvel tudott nevetni esetlenre sikerült gólörömén.

Az ETO szélsője lett a váratlan hős, az első lépés összejött Szoboszlaiék mestertervéből

A sors most kárpótolta a 2021 nyarán elvett, Portugália elleni Eb-gólért.

Verstappen: már sem dühöt, sem frusztrációt nem érzek

Apja szerint a négyszeres világbajnok közeledik minden motivációja elvesztéséhez.

Katasztrofális rajt után diadal: a Mercedes tinije máris duplázott az F1-ben, és vezeti a tabellát

Nagyon ritka, furcsa balesetet szenvedett Olliver Bearman Japánban: meg is sérült, és bicegve hagyta el a pályát.

Tragikus félidő a magyar válogatottól, az Eb-részvételbe került az újabb bukás

Második mérkőzését is elveszítette a korosztályos nemzeti együttes.

A szlovén szövetségi kapitány: "Nem vagyok varázsló, szenvedtünk, de ezt előre is lehetett sejteni" - privilégiumnak tartja a Puskás Arénát

Bostjan Cesar a magyarok elleni 1-0-ra elveszített felkészülési mérkőzés után elismerte a csapata hozzáállását és küzdeni akarását, kiemelve a fejlődési lehetőségeket, a taktikai változtatásokat és a Puskás

0
0

Bulvár

Újra megszólalt Szabó Bence volt rendőrszázados: Ha nem a Tisza Párt bedöntése lett volna a cél, semmi nem indokolta volna

A volt nyomozó üdvözölte Gulyás Gergely kijelentéseit, mert a miniszter szerinte elismerte, hogy a titkosszolgálat áll a Tisza elleni akció mögött.

A tüntetőkkel kétségbeesetten kiabáló miniszterelnök még Magyar Pétert is meglepte

Volt kihívójának egy Hitlerről készített film jutott eszébe, a vele közösen fagyizó elemző pedig arról írt, hogy Orbán nem jelenítette meg a nyugodt erőt és ha így folytatja, akkor nagyon nehéz dolguk lesz.

Ha a legrosszabb forgatókönyv valósul meg, Románia és Magyarország között akár két óra eltérés is lehet majd

A Magyar Alvás Szövetség már évekkel ezelőtt is a téli időszámítás bevezetését javasolta, ugyanakkor a legtöbb európai országban – a magyarországi polgárok körében is – a nyári időszámítás a népszerű

Megjelent egy óriási felirat Budapesten, forradalomra készül a főváros?

Budapest egyik legnépesebb kerületében tűnt fel a sokatmondó felirat.

A választások előtt 16 nappal hozott újabb vészhelyzeti rendeletet a kormány

Ezúttal útdíjmentességben és bírságkönnyítésben részesíti a mezőgazdasági szállításokat.

Ez a botrány végleg betehet az Orbán-kormánynak? Ez Viszont Privát Extra

A héten robbant a hír, miszerint a magyar titkosszolgálat megpróbálhatta bedönteni a legnagyobb ellenzéki párt informatikai rendszerét. A kormány tagad és most is Ukrajnát okolja, ugyanakkor az ügy megpecsételheti a

Kegyetlen drágulás jön: hetek alatt akár 1 millióval nőhet egy felújítás ára

Az építőanyag-piacon jelentős drágulási hullám körvonalazódik: iparági előrejelzések szerint áprilistól a kőolaj- és földgázfüggő termékek ára.

Piros figyelmeztetés jelenik meg sokak telefonján – ezt jelenti valójában

Új, figyelemfelkeltő jelzés jelenhet meg az androidos mobilokon, amely előre figyelmeztet a gyorsan merülő alkalmazásokra.

Megvan az ideális szám: kutatások szerint ennyi a normális székletürítés egy nap alatt

A székletürítés gyakorisága sokat elárulhat az egészségi állapotunkról. Egy friss kutatás érdekes eredményekkel szolgál arról, mi számít ideálisnak.

Úgy kellett a Mi Hazánknak ez a kállói balhé, mint egy falat kenyér

Rendpártinak nevezett felvonulást tartott a Mi Hazánk és kapcsolódó szervezetei Kállón, miután a helyiek nemrég megfenyegették a Bűnvadászokkal kampányoló helyi jelöltet. A vonulás előtt a községet csoportosan

Már az osztrák tévében is Orbánon kacarásznak

Külön részt szenteltek a magyarországi választásoknak a sógoroknál, ahol még az is szóba került, hogy Orbán őrülten szerelmes.

0